Operationeel directeur Rutger Arisz vertrekt bij de voetbalclub Ajax. De Raad van Commissarissen heeft na goed overleg hiermee ingestemd. De landskampioen trekt voorlopig geen vervanger aan.

Rutger Arisz heeft besloten om per 1 juli 2019 bij Ajax te vertrekken. Dit heeft hij de Raad van Commissarissen laten weten. President-commissaris Leen Meijaard: ‘Arisz heeft sinds zijn aanstelling meerdere complexe dossiers aangevat en resultaat geboekt. Daarnaast heeft hij leiding gegeven aan afdelingen die ondersteunend zijn aan voetbal. Daar zijn wij hem dankbaar voor. Zijn werkzaamheden worden, in elk geval voorlopig, verdeeld onder de overige vier directieleden. Wij wensen hem succes in zijn verdere loopbaan.’

Zie ook: Van Eykelenburg nieuwe president-commissaris PwC

Rutger Arisz over zijn afscheid: ‘Mijn vertrek bij Ajax komt op een moment dat het goed gaat met onze club. De toekomst van de club is ook veelbelovend. Ik heb de afgelopen jaren bijgedragen aan de verdere professionalisering van de organisatie en een strategie neergelegd als stevige basis waarop verder kan worden gebouwd. De afgelopen jaren heb ik veel mooie momenten van onze club van dichtbij meegemaakt. Ik ben trots en vereerd aan de hoogtepunten te hebben mogen bijdragen en de dieptepunten te helpen kunnen verzachten. Het is nu voor mij een logisch moment om het stokje over te dragen en een nieuwe stap in mijn carrière te maken. Ik wens Ajax het allerbeste.’

Voortijdig vertrek Arisz bij Ajax

Arisz maakt zijn termijn niet af. Hij was tijdens een aandeelhoudersvergadering benoemd tot en met 5 mei 2021. De vertrekkende directeur was sinds december 2016 in dienst van Ajax, maar vertrekt nu al twee jaar eerder. Volgens verschillende media lag Arisz al langere tijd slecht bij het personeel van Ajax.